Anadolu Kavağı je štvrť na severnom konci Bosporu v okrese Beykoz v Istanbule. „Anadolu“ je turecký názov pre Anatóliu a „kavak“ znamená v osmanskej turečtine „kontrolné miesto“, čo naznačuje strategický význam jeho polohy.

Nachádza sa priamo oproti Rumeli Kavağı, gréckej pevnosti s hradbami na druhej strane Bosporu.

Tvrdilo sa, že v minulosti sa niektorí dedinčania zapaľovali ohne, aby dezorientovali lode a uväznili ich v úzkom prielive, aby sa mohli zmocniť ich nákladu. Iní tvrdia, že Anadolu Kavağı slúžil ako útočisko, kde sa obchodné lode mohli ukryť pred búrkami.

Kedysi rybárska dedina si zachováva dedinskú atmosféru a má veľa rybích reštaurácií, ktoré ponúkajú obedy pre cestujúcich na dlhších plavbách po Bospore, ktoré tu zvyčajne končia.

Hoci je tu len málo stálych obyvateľov, vojenský personál na okolitých základniach prispieva k celkovému počtu asi 2 000 obyvateľov.

Najvýznamnejšími historickými stavbami v dedine sú malá mešita, ktorú nechal postaviť Ali Pasha z Midilli (Lesbos) v roku 1593, a fontána, ktorú nechal postaviť Cevriye Hatun v roku 1785.

Ruinous Yoros Castle, stará janovská pevnosť, stojí na kopci nad Anadolu Kavağı. Z jeho hradieb sú pekné výhľady na Tretí most cez Bospor a Čierne more.