Kadikoy je veľmi živá a pestrofarebná štvrť a so svojou živou atmosférou a mestským životom, historickými budovami, kultúrnymi podujatiami a umením, nákupnými centrami, kaviarňami, krčmami a reštauráciami pri mori je jednou z najobľúbenejších a najživších štvrtí Istanbulu.

V Kadikoy ( voľný preklad znie „dedina sudcu“.  ) môžete zažiť ako žijú miestni obyvatelia Istanbulu.

Prechádzka po susediacich menších štvrtiach Kadikoy Sqaure, Moda a Fenerbahce Kalamis, oddych a pitie čaju alebo kávy v rôznych kaviarňach v blízkosti mora, návšteva ulice Bahariye a nakupovanie patria medzi to najlepšie, čo môžete v Kadikoy robiť… Práve blízkosť mora, ktoré sa pred Vami rozprestrie bez toho ,aby ste to očakávali, robí toto miesto čarovným pretože vaše kroky prejdú z ruchu miesta k otvorenému plenéru pobrežia mora, kde sa nachádza promenáda – miesto rybárov, mladých, zamilovaných, rodiniek aj psíčkarov.

Trh Kadikoy a slávna ulica Bahariye sú najobľúbenejšie miesta pre turistov. Na trhu Kadikoy je široká škála stánkov od zeleninárov po obchodníkov s rybami, odkorenín po cukrovinky, nájdete tu kaviarne, krčmy aj reštaurácie.

Aj slávny rybí trh rozhodne stojí za návštevu. Ulica Tellalzade pozdĺž trhovej oblasti Kadikoy je známa obchodmi so starožitnosťami a antikvariátmi.

A predtým, ako sa dostanete na ulicu Bahariye, cestou narazíte na ďalšiu slávnu ulicu Sanatcilar kde nájdete množstvo pekných keramických dielní, obrazov a umeleckých obchodov od miestnych keramických umelcov.

Čo by ste si nemali nechať ujsť:

  • Prístav Kadikoykde premáva aj staromódna električka.
  • UlicuBahariye– vždy živú a preplnenú. Na ulici Bahariye nájdete množstvo krásnych kaviarní, krčiem, barov a reštaurácií, ako aj kvalitné obchody a centrá kultúrnych podujatí. Opera Sureyya je najpútavejšou budovou na ulici Bahariye.
  • Socha býka

 

Socha býka je jedným z najobľúbenejších symbolov a miest stretnutia Kadikoy. Skutočný názov sochy je „Socha bojujúceho býka“ a má veľmi zaujímavý príbeh. vytvoril ju francúzsky umelec v Paríži v 60. rokoch 19. storočia, aby symbolizovala vojnu, ktorú vyhralo Francúzsko proti Nemecku. Ale v 70. rokoch 19. storočia vyhralo Nemecko a socha býka sa presťahovala do Nemecka. V roku 1917 ju nemecký cisár daroval komunite Ittihat a Terakki a komunita ju darovala Enverovi Pasovi. Otomanskému generálovi, ktorý sa stal známym ako hrdina Mladej tureckej revolúcie.

Zaujímavým miestom je aj Grécky ortodoxný kostol Ayia Efimia, ktorý sa nachádza na trhu Kadikoy z roku 1694.

Priechod Akmar

Akmar Passage, kedysi obľúbené miesto medzi fanúšikmi heavy metalu, kde si môžete užiť trhy s heavy metalovou hudbou a obchody s CD a tričkami, je teraz pasážou s množstvom antikvariátov a nových kníhkupectiev. Obľúbené miesto pre študentov a milovníkov kníh.

Pre návštevníkov je tu široká škála možností stravovania. Dá sa povedať, že celá štvrť je plná kvalitných menších reštaurácií a kaviarní a terasy rozvoniavajú výbornými jedlami. Najnavštevovanejšie reštaurácie, kaviarne a čajové záhrady sa nachádzajú v oblasti trhu Kadikoy na ulici Bahariye, pozdĺž pobrežia a neďalekého predmestia Moda. Môžete tu nájsť každý druh jedla a nápojov, tureckú a svetovú kuchyňu podľa vášho vkusu.

Toto všetko a ešte oveľa viac čaká na návštevníkov, ktorí vedia oceniť ducha miesta a majú radi živý orientálny ruch.