Bospor, po turecky bogazije prieliv medzi európskou a ázijskou časťou Turecka a  medzi Balkánskym polostrovom a Malou Áziou. Spája Marmarské more a Čierne more. Bospor je najužší prieplav medzi svetadielmi. Má celkovú dĺžku 32 kilometrov a hĺbku 33 až 105 metrov a najužšie miesto je široké 660 metrov.

Ak ste v Istanbule prvý alebo tisíci krát – určite si nenechajte ujsť skvostný zážitok plavby po Bosporskom prieplave.

Ste pripravení ?

Čo všetko vás čaká …

Vydáte sa na výpravnú cestu medzi Európou a Áziou v nádhernom istanbulskom Bosporskom prielive.

Počas jazdy uvidíte zázraky východu aj západu plaviac sa touto nádhernou vodnou cestou oddeľujúcou Európu a Áziu.

Čaká vás zastávka na ázijskej strane a objavovanie štvrti Kanlica, ktorá je jednou z najkrajších v Istanbule, najzelenší bod na ázijskej strane a tiež tu môžete ochutnať „Kanlica Yogurt“, čo je pre mnohých ľudí dostatočný dôvod na návštevu tohto krásneho mestečka.

Pozriete si drevené osmanské vily a elegantné štvrte pozdĺž brehov.

Preskúmate kuriózne a autentické štvrte a spoznáte históriu tohto nádherného mesta.

Objavíte pamiatky a históriu Istanbulu z pohodlia jachty plaviac sa po Bospore. Vychutnajte si cisársku eleganciu a jedinečný panoramatický výhľad na krásne osvetlenú ázijskú a európsku stranu Istanbulu.

Prejdete popod dva visuté Bosporské mosty, ktoré spájajú Európu a Áziu, a vychutnáte si malebné pamiatky na oboch kontinentoch vrátane paláca Topkapi, Modrej mešity, Leander Tower a najluxusnejších oblastí Istanbulu Ortakoy a Bebek.

Bospor oddeľujúci dva kontinenty bol pre život v Istanbule vždy kľúčový. Kedysi to bol hlavný kanál na presun hrôzostrašných armád, teraz slúži pokojnejším funkciám.

Vidieť túto dôležitú obchodnú cestu je pre cestujúcich takmer nevyhnutnosťou!