All on 4 je hybridná zubná protéza namontovaná na 4 implantátoch. Môže nahradiť horný aj dolný oblúk. Je trvalým riešením, takže aj údržba je jednoduchšia. K novému úsmevu možno pristupovať ako k prirodzeným zubom. 

Náklady na All on 4 sú nižšie ako pri obnove úplného oblúka s viacerými samostatnými implantátmi. Vďaka menšiemu počtu implantátov je aj oživenie chrupu  jednoduchšie.

Vo všeobecnosti sa toto riešenie odporúča pre tých, ktorým chýbajú všetky zuby na oblúku alebo ktorých zuby sú neopraviteľné.

Metóda je vhodná aj vtedy, ak pacient zaznamenal stratu kostnej hmoty. Pri tejto metóde neprekáža menšie množstvo ustupujúcej čeľustnej kosti na podporu výplne. V skutočnosti je pri tejto metóde  potrebná ďalšia redukcia kosti, aby sa vytvoril priestor pre protézu.

Ak pacient používa tradičné zubné protézy a nie je  to ideálne, táto metóda  môže byť skvelým krokom vpred. Niektoré ústa si jednoducho nevedia zvyknúť na objemnosť tradičných protéz.

Stručne povedané, medzi výhody All on 4 patrí vysoká funkčnosť a komfort, znížené náklady a nie sú potrebné procedúry zväčšovania kostí. Metóda All on 4 umožňuje žuť a hrýzť aj náročnejšiu potravu.

Druhým aspektom je vzhľad. Ak je All on 4 ak navrhnutý a vyrobený správne, vyzerá ako prirodzený úsmev. Nie je možné, aby vypadol pri rozprávaní, smiechu alebo kýchaní. Na dôkladné vyčistenie ho môže vybrať iba zubný odborník.

Pacienti, ktorí predtým podstúpili zubnú implantáciu, si pochvaľujú účinnosť riešenia. Hojenie je oveľa rýchlejšie.

Dôležitá informácia:

Radi vám pomôžeme a ponúkneme riešenie na Váš problém alebo k Vašej vysnívanej predstave!

Každý klient je jedinečný a má individuálnu situáciu v oblasti zdravia alebo estetiky (vzhľadu). Z tohto dôvodu, po konzultácii o jeho  problémoch a potrebách lekár navrhne najvhodnejšie riešenie – typ zákroku či ošetrenia a časový plán, v prípade, ak je potrebné absolvovať zákrok či ošetrenie viac ako jeden krát.

V prípade záujmu dozvedieť sa viac, nás prosím kontaktujte na telefónnom čísle 0905 928 302, cez kontaktný formulár alebo na emailovej adrese info@aladiva.sk.