Bolesť zubov je veľmi nepríjemná a dokáže znepríjemniť bežný život človeka. Toto sú najčastejšie príčiny bolesti zubov:

Zubný kaz

Narušenie zubnej skloviny zubným kazom spôsobujú baktérie v ústnej dutine. Tieto baktérie sa živia najmä jednoduchými cukrami. Rozkladajú ich na kyseliny a tie odvápňujú zubnú sklovinu. Zubný kaz sa prejaví citlivosťou zubov, zlým dychom, bolesťou zuba pri zhryze a neskôr aj silnou bolesťou zuba.

Citlivé zuby

Pri citlivých zuboch spôsobujú bolesť zubov studené a teplé nápoje, sladké alebo kyslé potraviny. Mať citlivé zuby nie je v poriadku a dôvodom je odhalený a narušený dentín kvôli ustupujúcim ďasnám alebo opotrebovanej zubnej sklovine.

Rast osmičiek

Osmičky poznáme aj ako zuby múdrosti, pretože rastú v dospelo. roku. Tieto zuby – stoličky – sú situované na samom konci čeľustných oblúkov a v súčasnosti už nemajú žiadne využitie.  Kvôli zmenšujúcej sa čeľusti vývojom človeka nemajú dostatok priestoru pre rast a niektoré sa ani neprerežú cez ďasno. Osmičky poznáme aj ako zuby múdrosti, pretože rastú v dospelom roku. Niekedy pri ich raste pociťujeme bolesť, inokedy o nich nevieme. Zuby vzadu sa tiež zle čistia  preto tieto zuby mávajú zdravotné problémy.

Zápal zuba

Neliečený zubný kaz môže časom prerásť do neznesiteľnej bolesti zuba. Baktérie preniknú z povrchu zuba do jeho jadra a spôsobia zápal zubnej drene. Ak sa tento problém nerieši a pacient užíva iba lieky na stlmenie boolesti zubov, časom dôjde k odumretiu zubu. Mŕtvy zub už nebolí, ale baktérie zostávajú v koreňovom systéme a spôsobujú ďalší zápal v okolí koreňa zuba.

Dočasne pomôžu protizápalové lieky na zuby, ale návštevu zubára netreba odkladať. Spoľahlivým spôsobom, ako odstrániť takéto ložisko je otvorenie a vyčistenie zubných kanálikov prípadne vytrhnutie zuba.

V riešení bolesti a precitlivenosti zubov vám radi pomôžeme. Obráťte sa na nás a my vám ponúkneme riešenie vašich ťažkostí.

 

Dôležitá informácia:

Radi vám pomôžeme a ponúkneme riešenie na Váš problém alebo k Vašej vysnívanej predstave!

Každý klient je jedinečný a má individuálnu situáciu v oblasti zdravia alebo estetiky (vzhľadu). Z tohto dôvodu, po konzultácii o jeho  problémoch a potrebách lekár navrhne najvhodnejšie riešenie – typ zákroku či ošetrenia a časový plán, v prípade, ak je potrebné absolvovať zákrok či ošetrenie viac ako jeden krát.

V prípade záujmu dozvedieť sa viac, nás prosím kontaktujte na telefónnom čísle 0905 928 302, cez kontaktný formulár alebo na emailovej adrese info@aladiva.sk.