Kompozitné onlay/inlay sú protetické náhrady, ktoré nahrádzajú, dopĺňajú menšiu či väčšiu časť stratených zubných tkanív. Podobne ako korunky sa onlay/inlay vyrábajú v laboratóriu na základe odtlačku obvykle  z vysoko plnených kompozitov alebo špeciálnych laboratórnych (svetlom tuhnúcich) fotokompozitov. Cieľom je nahradiť časti chýbajúcej zubnej korunky čo najšetrnejším spôsobom voči ostatným zubným tkanivám.

Výhody kompozitných Onlay/Inlay

Kompozitné Onlay/Inlay výplne sú veľmi dobrou  alternatívou pre klasické korunky, pretože nie je potrebné brúsiť zdravé zubné tkanivá. Navyše sú ľahko a rýchlo opraviteľné priamo v ústnej dutine.

Medzi výhody patria:

  • nie je potreba brúsiť celý zub
  • minimálna alebo žiadna preparácia zubu
  • dajú sa ľahko opraviť
  • univerzálne a stabilné ošetrenie

 

Inlay je zubná výplň, ktorá slúži len na vyplnenie menšej časti zuba (jedna plôška zuba). Práca s inlayom je nenáročná a jednoduchá. Spravidla sa zhotovuje mimo ústnej dutiny pacienta.

Onlay je tiež zubnou výplňou, nahrádza však väčšiu časť zuba. Pri onlayi sa pracuje podľa makety, ktorej predchádza odobratie odtlačkov a vytvorenie modelu pacientovho chrupu. Vďaka makete je možné vytvoriť výplne.

Priebeh ošetrenia

Ošetrenie vyžaduje 2 návštevy. Pri prvej návšteve je najprv nutné doplniť z fotokompozitu jadro (vnútro) zuba, potom sa prevedie preparácia zuba. Následne sa urobia odtlačky, na základe ktorých sa zhotovia onlay/inlay výplne. Počas druhej návštevy sa umiestnia onlay/inlay na požadované miesto. Ide o rýchlu estetickú úpravu pri použití kvalitných materiálov. Ošetrenie je bezbolestné.

 

Dôležitá informácia:

Radi vám pomôžeme a ponúkneme riešenie na Váš problém alebo k Vašej vysnívanej predstave!

Každý klient je jedinečný a má individuálnu situáciu v oblasti zdravia alebo estetiky (vzhľadu). Z tohto dôvodu, po konzultácii o jeho  problémoch a potrebách lekár navrhne najvhodnejšie riešenie – typ zákroku či ošetrenia a časový plán, v prípade, ak je potrebné absolvovať zákrok či ošetrenie viac ako jeden krát.

V prípade záujmu dozvedieť sa viac, nás prosím kontaktujte na telefónnom čísle 0905 928 302, cez kontaktný formulár alebo na emailovej adrese info@aladiva.sk.